Vítám Vás na stránkách svého blogu a doufám, že čas tady strávený
pro Vás rozhodně nebude ztracený. Nechejte se inspirovat rukodělnými
výrobky nebo se jen tak procházejte spoustou výrobků kreativního maniaka...

Pokud máš zájem a chceš se mrknout i na stránky kroužku ŠIKULŮ z Krnova , které jsou plné krásných výrobků, pak klikni zde.

Dubnové tvoření - malování textilu, skleněné hodiny, váza a luxusní dáreček...

5. května 2010 v 13:56 |  Moje tvoření
Ahojky všem kutilům, kutilkám a příznivcům kreativní tvorby !!!!

Po krátké odmlce se opět hlásím s novinkami. Tak jako první se pochlubím jednoduše, rychle a přesto luxusně zabaleným dárečkem. Tentokrát byl věnovaný do tomboly - a kdyby byl někdo zvědavý, co v něm bylo, tak prozradím, že fotoalbum.
S6300091

Pak jsem namalovala další dvoje skleněné hodiny ... Autorka námětu těchto skvostů je paní Hana Junová, na jejíž stránky http://www.artema.cz/ Vám rozhodně doporučuji se mrknout. Můžete si tam totiž některou originální nádheru ze spousty krásných hodin i koupit !!!
02
01

...a kamarádce jsem pomalovala hranatou vázičku, která může výborně sloužit také jako efektní svícen. Jako námět mi posloužily výrobky paní K.Donové na www.fler.cz.
00u

A jako poslední se musím pochlubit, jak se mi povedlo malování na textil. Naučila jsem se vyřezávat šablonky z jezírkové (rybniční) folie tzv.cutterem. Jde to super a šablonky se můžou používat stále dokola, což je fajn.
S6300106
Úsměvný zážitek s jezírkovou folií měl můj manžel, když jsem jej zaúkolovala, aby mi v prodejně OBI koupil cca 30cm této foie na zkoušku. Nejprve na něj prodavač koukal, jestli se nespletl, ale poté, co manžel řekl, že jej posílám já, tak se prodavač rozesmál a říkal : "Vaše žena je taky kutilka ?". A bylo to. Prodal nám jen těch požadovaných 30cm a ještě se při tom řezání krásně pobavili, čí žena je větší kutilka.
Mimochodem, s řezáním šablonek jsem se tak rozjela, že těch 30cm už dávno padlo a budu muset poprosit svého chotě, aby se mi cestou z práce opět stavil v OBI pro další...
Šablonek mám tedy vyřezaných hodně a hnedle jak je s dětmi v kroužku Šikulové vyzkoušíme, nafotím a přidám obrázky výrobků. Zatím jsem zkusmo na rychlovku pomalovala doma 3 povlaky na polštářky a dopadlo to si myslím super. Také jsem zkoušela savování, ale měla jsem jedno tričko špatné - respektive moc kvalitní, protože se furt nechtělo odbarvit a na druhém se to povedlo, ale bylo mi hned zabaveno, tak jsem nestihla nafotit...

Na všechny výtvory se můžete smaozřejmě kouknout v galerii, tak s chutí do toho !!!

Momentálně zkouším novou výtvarnou techniku a to tzv. kašírování, nebo-li papier mache (papírmašé) a chci ještě zkusit vyrobit loutku-marionetu, podle návodu na slovenských stránkách. Obojí je na delší dobu, tak se máte aspoň na co těšit.  Ono to těšení je stejně vždycky asi to nejkrásnější.

Zatím vám všem tedy přeji ať už k nám konečně dorazí sluníčko a teplíčko a zatím tvořte o sto šest, když je venku škaredě.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeňka Zdeňka | Web | 20. května 2010 v 23:15 | Reagovat

Ty hodiny jsou nádherné... :-)

2 Jarka Jarka | Web | 21. února 2012 v 19:38 | Reagovat

Nádherné věcičky, celý blog je moc nápaditý :-)

3 Axolotlík Axolotlík | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 11:22 | Reagovat

perfektní! Tvořivá duše se nezapře. Každý výtvor má osobitou krásu, jemnost a sebejistotu, je krásně nazdobený, ale zároveň nepřeplácaný. Je to příjemné pro oko a jistě i pro využití. Nemohu si pomoct, ale cítím sympatie zvláště k té namalované váze, někdy bych to chtěla zkusit. Možná by bylo fajn zkusit i nějakou hru s voskem? :-)

4 dyads dyads | Web | 20. června 2015 v 6:09 | Reagovat

vzor smlouvy o půjčce ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama